Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Roma bën goditjen e parë të verës, afron me parametra zero ish-shokun e skuadrës së De Rossi-t

de rossi

Roma është gati për të realizuar goditjen e parë të merkatos së verës.

Sipas raportimeve të medieve italiane “verdhekuqtë” kanë arritur një marrëveshje 3-vjeçare me mesfushorin uruguaian, Nahitan Nandez, të cilit këtë verë i skadon kontrata me Cagliari-n dhe është ish-shoku i skuadrës së trajnerit aktual të Roma-s, Daniele De Rossi-t te Boca.

Lexo edhe:

Roma tashmë e ka arritur marrëveshjen me 28-vjeçarin, i cili pas 30 qershorit do të kalojë te skuadra e De Rossi-t me parametra zero.

Nandez u transferua te Cagliari verën e vitit 2019 dhe tashmë është gati për të nisur një tjetër eksperiencë në Serie A.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...