Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Roma cinike, barazon pa gola me Sociedadin, avancojnë gjithashtu Leverkuseni dhe Royale Union

Roma bën pikërisht skuadrën italiane në ndeshjen e kthimit me Real Sociedadin, në “Reale Arena”, në San Sebastian. Verdhekuqtë thjesht administruan fitoren 2-0 të “Olimpicos”, duke e mbyllur pa gola ndeshjen e dytë për të prerë biletën për në fazën çerekfinale të Europa League-s.

LEXO EDHE:

Kualifikim i lehtë për Bayer Leverkusenin, që sikurse në takimi e parë fitoi 2-0 “Puskas Arena” ndaj Ferencvarosit, duke u kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 4-0. Golat për “Aspirinat” u shënuan nga Diaby dhe Adli.

Vijon më tej edhe skuadra belge Royale Union, që shkatërroi 3-0 Union Berlinin, teksa takimi i parë në kryeqytetin gjerman ishte mbyllur 3-3.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...