Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Roma dedikim special për finalen, Mourinho e telefonon nga Gjermania

Një vit pas triumfit në Conference League, Roma siguron një tjetët finale, këtë herë të Europa Leagues, ku do të diskutojë trofeun me Sevillan në Budapest.

Verdhekuqtë mbajtën një barazim pa gola mbrëmjen e të enjtes në “Bay Arena” ndaj Leverkusenit dhe u kualifikuan falë suksesit 1-0 në sfidën e një jave më parë.

Lexo edhe:

Menjëherë pas ndeshjes, në dhomat e zhveshjes nisi festa verdhekuqe, me futbollistët e Romës që nuk harruan as Marash Kumbullën, mbrojtësin shqiptar që mungonte për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Mourinho i bëri një telefonatë nga Gjermania, për t’i dedikuar kalimin në finale, ndërsa futbollistët hapën një bluzë të tij, në foton e shkrepur gjatë festës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...