Kupa e Italise

Roma dhe Juventusi, favoritë për në çerekfinale, me ëndrra edhe Atalanta

Kupa e Italisë vjen sot ne ekranin e Supersport me tre takime interesante, të gjitha të vlefshme për fazën e 1/8. Përplasja me më shumë rivalitet është pa dyshim Roma-Torino. Të dyja skuadrat po kalojmë momente pozitive në kampionat, por mund të veçohet fakti që verdhekuqtë në shtëpinë e tyre prej fillimit të kampionatit regjistrojnë vetëm një humbje, atë ndaj Napolit. Roma ka fituar gjithnjë me skuadrën “granata” në “Olimpico”, aq sa për të gjetur suksesin e fundit të Torinos në këtë stadium duhet të kthehemi më shumë se një dekadë pas në kohë. Kjo pëballje do të transmetohet në Suportsport 2, në orën 17:30.

Në orën 20:45, por në Supersport 2 vjen radha e Juventusit, që do të presë në këtë fazë të Kupës së Italisë Genoan. Bardhezinjtë kanë mundur të triumfojnë në dy edicionet e fundit dhe mbeten mes favoritëve për këtë trofe, kështu që nuk pritet të hasin shumë pengesa ndaj një kundërshtari ndjeshëm më inferior.

Më herët, pikërisht në orën 15:00, Atalanta, ku luan portieri kuqezi Etrit Berisha, do të presë Sassulon, sfidë që do të transmetohet në Supersport 4.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency