Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Roma e meritoi kualifikimin”, Pioli i sinqertë

Milani u mposht përsëri nga Roma, duke i dhënë fund në çerekfinale rrugëtimit në Europa League.

Edhe pse për një orë në superioritet numerij, kuqezinjtë nuk evituan dot humbjen 2-1 në “Olimpico”.

Trajneri Stefano Pioli u shfaq i sinqertë në deklaratën pas ndeshjes, teksa theksoi se skuadra e De Rosssit e meritoi kalimin në gjysmëfinale.

Lexo edhe:

Roma shfaqi më shumë cilësi në fushë. Ata ishin më të vendosur dhe e merituam kualifikimin.

Çfarë na mungoi? Cilësia dhe kualiteti. Krijuam raste, por mungoi cilësia e nevojshme për të shënuar“, theksoi trajneri i Milanit.

Që tashmë duhet të përqendrohet te derbi i së hënës ndaj Interit. Me zikaltrit që janë një fitore larg titullit dhe yllit të dytë në fanellë.

Milan-Inter do të transmetohet live në SuperSport 2, duke nisur prej orës 20:45 të 22 prillit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...