Serie A

Roma fitore në frymën e fundit, goli i Pellegrinit shpëton Fonsecan

Fitore për infarkt e Romës në “Olimpico” ndaj Spezias, ekipit që vetëm pak ditë më parë e eliminoi në mënyrë krejt të papritur në Kupën e Italisë. Verdhekuqtë triumfuan në kohën shtesë 4-3, duke kthyer në njëfarë mënyrë situatën në favorin e tyre pas një ecurie negative, që kishte vënë në diskutim serioz edhe pozicionin e trajnerit Fonseca, i shënjestruar nga të gjithë anët për rezultatet e dobëta.

Pjesa e parë u mbyll barazim 1-1, teksa golit të Mayoral në minutën e 17-të, iu përgjigj Piccoli në të 24-tën. Roma u kthye me vrull nga pushimin mes pjesëve, duke gjetur dy gola të shpejtë me Mayoral dhe Karsdorp, finalizime që dha idenë e gabuar se ndeshje u mbyll, por Spezia arriti të rikuperonte diferencën me finalizimet e Farias (59’) dhe Verdes (90’). Gjithsesi, sapo nisi koha shtesë, verdhekuqtë shënuan golin e fitores me Pellegrinin, i shërbyer me qetësi në zonë nga Perez.

E kuptueshme edhe festa e Fonsecas, që iu bashkua futbollistëve në gëzimin e këtij goli, që me siguri shpëtoi, të paktën përkohësisht, pozicionin e tij.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency