Serie A

Roma, gati rinovimi me dyshen Dzeko-El Shaarawy

Kohë rinovimesh në shtëpinë e Romës. Verdhekuqtë kanë nisur bisedimet me Edin Dzekon dhe Stephan El Shaarawy-n për zgjatjen e kontratave të tyre, të cilat skadojnë në vitin 2020. Boshnjaku pritet të firmosë deri në 2021, ndërsa ish-milanisti deri në vitin 2022. Në këtë mënyrë kryeqytetasit u paraprijnë “sulmeve” që mund të vijnë gjatë merktos së janarit. Si Dzeko ashtu edhe El Shaarawy pritet të rinovojnë kontratat e tyre në fund të këtij sezoni, të cilat do të kenë edhe ndryshime sa u takon pagave të lojtarëve, që normalisht do të pësojnë rritje.

 

To Top