Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Roma heroike në “BayArena”, Mourinho siguron finalen e dytë si verdhekuq

Roma në finale të një kompeticioni evropian për herë të dytë radhazi. Skuadra verdhekuqe ia doli të mbronte fitoren e arritur në Romë kundër Leverkusenit, duke barazuar pa gola në “BayArena”, për të prerë biletën për finalen e madhe të Europa League-s, që do të luhet në “Puskas Arena” të Bundapestit.

Sfida e zhvilluar në Leverkusen parashikohej e vështirë për ekipin e Mourinhos, por pavarësisht dominimit të “Aspirinave” në qarkullimin e topit dhe raste, rrjetat mbetën të paprekura.

Lexo edhe:

Në minutën e 12-të, Diaby tronditi traversën e Romës, ndërsa nëntë minuta para fundit të kohës së rregullt, Sardar Azmoun goditi befasishëm brenda zonës, por ngjitur me shtyllën.

Pavarësisht se “Aspirinat” e mbyllën Romës në zonë e saj në minutat e fundit, goli nuk erdhi dhe sfida u mbyll në barazim, me festën që ishte e gjitha për verdhekuqtë.

Formacionet

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...