Serie A

Roma kërkon të blindojë kapitenin e së ardhmes, përgatit rinovimin me Florenzin

Roma kërokon të blindojë Alessandro Florenzin. Drejtuesit e klubit verdhekuq kanë nisur bisedimet me mesfushorin për rinovimin e kontratës që i skadon në qershor të 2019 dhe nga e cila futbollisti përfiton 2 milionë euro plus bonuset. 26-vjeçari konsiderohet si kapiteni i ri i verdhekuqëve, i cili pas rikuperimit nga dëmtimi në gju është një nga pikat më të forta të skuadrës. Drejtuesit e klubit nga kryeqyteti kërkojnë ta sigurojnë për një kohë të gjatë lojtarin, duke i ofruar një kontratë 5-vjeçare dhe një pagë prej 3.5 milionë eurosh në vit.

To Top