Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Roma kthen mbrapsht Wijnaldum, dy kandidatë për mesfushën

Roma kthen mbrapsht Wijnaldum
Roma kthen mbrapsht Wijnaldum

Roma ka vendosur të mos ushtrojë të drejtën e blerjes për mesfushorin Georgino Wijnaldum, pasi përveç 8 milionë eurove që kërkon PSG-ja, duhet të bëjë llogaritë edhe me pagën e lartë të holandezit, i cili përfiton rreth 7 milionë euro neto në sezon.

Verdhekuqtë kanë kthyer sytë nga Seria A për të përforcuar mesfushën dhe emri i parë në listë mbetet ai i Davide Frattesit, të cilin e kërkuan edhe verën e kaluar deri në ditën e fundit të merkatos.

Palët kanë negociatat të hapura dhe marrëveshja mund të konkretizohet këtë verë, teksa Roma është gati të paguajë deri në 35 milionë euro për mesfushorin italian, por tani duhet të bëjë llogaritë edhe me konkurrencën që i ka shpallur Juventusi.

Lexo edhe: 

Një tjetër emër që vëzhgohet me kujdes nga kryeqytetasit, është ai i kapitenit të Lecces, Morten Hjulmand, i cili po bën paraqitje fantastike këtë sezon në kampionatin italian.

Ky i fundit është një zbulim në Serinë A, pasi ofron grintë, rezistencë dhe qarkullim të mirë të topit, megjithatë edhe në këtë rast konkurrenca pritet të jetë mjaft e fortë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...