Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Roma mbyll fazën e parë të abonimeve, tifozët përgjigjen me shifra rekord

Në më pak se një muaj, Roma pati një “boom” shitjes të aboneve për sezonin e ardhshëm. Kuptohet ky interesim i pazakontë i tifozëve verdhekuq vjen për shkak të triumfit në “Air Albania”, ku Roma ngriti trofenë e Conference League.

Në përfundim të fazës së parë të shitjes, tashmë janë blerë 33500 bileta për të gjithë sezonin: një shifër rekord në periudhën pas Covid-it. Numra të destinuar të shtohen në javët në vijim.

Një numër kaq i lartë i biletave sezonale nuk ishte parë për 18 vjet. Ishin plot 33266 abone të shitura në sezonin 2004-2005 .

Të shtunën dhe të dielën, fansat do të mund të ndryshojnë vendet në të njëjtin sektor ekskluzivisht përmes aplikacionit My Seat. 93.8% e personave që kishin një biletë abone e rinovuan edhe për kampionatin 2022-2023.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...