Serie A

Roma mposht Torinon, konsolidohet në zonën Champions

Pas fitores në transfertën e vështirë ndaj Napolit, Roma ka hedhur një tjetër hap të sigurt, drejt sigurimit të një vendi në zonën Champions. Në ‘Olimpico’, verdhekuqtë kanë arritur të marrin 3 pikët në sfidën ndaj Torinos, një kundërshtar që i hap punë çdo lloj skuadre.

Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola, teksa portieri brazilian Alisson, arriti t’i mohojë në 2-3 raste golin skuadrës së Torinos. Gjithsesi, Roma u rikthye në pjesën e dytë dhe zhbllokoi rezultatin me anë të mbrojtësit grek, Manolas, në minutën e 56’.

Pak minuta më vonë, ishte kapiteni Daniele De Rossi ai që shënoi golin e dytë, ndërsa në minutat shtesë, i riu Pellegrini vulosi fitoren, me golin e 3-të. Me këtë fitore, Roma ruan pozitat në vendin e 3-të, me 56 pikë, 4 më tepër se Lazio ndjekëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency