Serie A

Roma, Napoli e Atalanta bëjnë detyrën, ndalen Lazio e Fiorentina

Roma, Napoli dhe Atalanta e nisën me këmbën e mbarë vitin 2021, ndërkohë që Lazio vazhdoi serinë e rezultateve negative, duke ngecur në nje barazim 1-1 ndaj Genoas.

Fitore minimale për Romën e Fonsecas në kryeqytet në përballjen ndaj Sampdorias së Ranierit. Sfida e Olimpicos u vendos nga një gol i kapitenit Edin Dzeko në minutën e 72-të pas asistit të holandezit Karsdorp.Roma me këtë sukses ruajti vendin e 3-të të renditjes me 30 pikë.

U rikthye te suksesi Napoli që arriti të merrte një fitore të thjeshtë në transfertën e Sardenjës ndaj Cagliarit vendas. Zielinski zhbllokoi sfidën në fraksionin e parë, ndërkohë që skuadra e Di Francescos arriti të barazonte me Joao Pedron pas 60 minutash lojë. Por festa e sardëve zgjati pak, pasi Napoli realizoi edhe 3 herë të tjera me Zielinskin, Lozanon dhe Insignen me penallti. Një fitore kjo që e ngjiti përkohësisht në vendin e 4-t skuadrën e kaltër.

Falë një dygolësh të Duvan Zapatas dhe falë finalizimeve të Pessinas, Gosens dhe Muriel, Atalanta triumfoi lehtësisht 5-1 ndaj Sassuolos duke e nisur në mënyrën më të mirë vitin 2021.

Goli i Ciro Immobiles me penallti nuk i mjaftoi Lazios që nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 përballë Genoas në transfertë me skuadrën ligure që arriti të barazonte me Destron.

Frymëmarrje për Torinon që triumfoi 0-3 në transfertën ndaj Parmës duke iu larguar disi fundit të renditjes. Barazim pa gola mes Fiorentinës dhe Bolognas në “Artemio Franchi”, ndërkohë që Verona triumfoi 0 me 1 në transfertën ndaj Spezias.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency