Serie A

Roma në hall të madh, Kalinic dhe Cristante kthehen në 2020-ën

Roma nuk po gjen paqe në këtë fillim sezoni. E përgjysmuar nga dëmtimet, skuadra e drejtuar nga Fonseca duhet të bëjë llogaritë me problemet fizike të Kalinicit dhe Cristantes, të cilët lanë të detyruar fushën në sfidën me Sampdorian. Sikurse njofton klubi verdhekuq, testet mjekësore kanë evidentuar frakturë në këmbë për sulmuesin dhe shkëputje të tendinës së muskulit (aduktorit) në kofshën e djathtë të mesfushorit.

Probleme këto më të rënda sesa parashikoheshin për të dy futbollistët, që do të qëndrojnë në infermieri për një kohë të gjatë.

Roma nuk e ka njoftuar zyrtarisht periudhën gjatë së cilës do të mungojnë lojtarët, por përshtypja e parë është se do të qëndrojnë jashtë 2-3 muaj.

Shumëçka do të varet edhe nga zgjedhja që do të bëjnë stafi mjekësor i Romës, që në rastin e ish-futbollistit të Atalantës duhet të vendosë mes ndërhyrjes kirurgjikale dhe terapisë.

E vetmja gjë e sigurt është që në Trigoria emergjenca e dëmtimeve po rëndon shumë. Si në sulm, ku Fonseca nuk mund të ketë alternativa për Dzekon (nuk mund të llogaritë ende Under dhe Mkhitaryan) ashtu edhe në mesfushë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency