Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Roma pas sulmuesit që shkëlqeu në Euro 2024, presidenti: Ka shumë konkurrencë

Roma po ndjek me interes Georges Mikautadze, autor i një Europiani tejet pozitiv me Gjeorgjinë. Në kompeticionin e kësaj vere, sulmuesi realizoi tre gola dhe kështu tërhoqi vëmendjen e disa klubeve kryesore në Europë, mes tyre edhe italianët e Romës. Megjithatë, presidenti i Metz, klubit që ka në pronësi kartonin e 23-vjeçarit, shprehet se për Mikautadze ka një konkurrencë të jashtëzakonshme.

Lexo edhe:

“Për Mikautadze ka shumë konkurrencë, ka shumë klube që interesohen për të. Por, ka kohë dhe nuk do të nxitohemi.

Edhe pse në javën e ardhshme mund të ketë lëvizje. Nuk kemi vendosur një shifër fikse për sulmuesin, por konkurrenca është e bukur gjithnjë”, u shpreh Bernard Serin.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...