Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Roma po kërkon një zëvendësues për Rui Patricion

Roma po hedh sytë në treg për të gjetur zëvendësuesin e ardhshëm të Rui Patrícios.

Sipas “Corriere dello Sport”, paraqitjet e fundit të portierit portugez i bënë drejtuesit e ekipit të vendosin se ishte e nevojshme të gjenin alternativa në të ardhmen.

LEXO EDHE: 

Patrício, 35 vjeç, nuk ka dhuruar paraqitje mbresëlënëse dhe është kritikuar në humbjen e fundit ndaj Cremonese (1-2), ku provokoi një penallti në minutën e 83-të.

Guglielmo Vicario i Empolit, 26 vjeç, mësohet se kryeson listën e objektivave. Portieri ndiqet edhe nga Napoli dhe Bayerni.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...