Merkato

Roma pranon ofertën, Under një hap larg transferimit në kampionatin anglez

Pasi morën mbrojtësin belg Timothy Castagne nga skuadra e Atalantës për shifrën e 22 milionë eurove, anglezët e Leicester janë shumë pranë transferimit të një tjetër futbollisti nga kampionati italian.

Bëhet fjalë për fantazistin turk Cengiz Under i cili është vetëm një hap larg zyrtarizimit në klubin anglez, pasi drejtuesit e Leicester kanë arritur marrëveshjen me Romën, për një transferim që do të kapë shifrën e 25 milionë eurove.

Under iu bashkua Romës në verën e 2017-ës për shifrën e 14 milionë eurove dhe që atëherë ka luajtur 70 ndeshje me verdhekuqtë dhe ka shënuar 13 gola, por sezonin e fundit ka dalë jashtë planeve të trajnerit Fonseca dhe ka përfunduar në merkato.

Oferta e Leicester ishte më bindësja për verdhekuqtë e Romës, ndërsa tani pritet vetëm firma mbi kontratë nga ana fantazistit Under, që transferimi të kompletohet dhe turku të fluturojë drejt Britanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency