Euro 2020

Roma rrezikon të hiqet nga lista e qyteteve pritëse të Europianit

Tetë nga 12 qytetet pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë zyrtarisht garancinë për lejimin e tifozëve minimalisht në masën 25% të kapacitetit të stadiumeve përkatëse, ndërsa katër të tjera kanë afat deri më 19 prill që të plotësojnë dokumentacionin e nevojshëm.

Një nga qytetet pritëse që nuk ka dhënë garanci për hapjen e dyerve të stadiumit ‘Olimpico” është edhe Roma, pasi Federata Italiane nuk ka marrë ende miratimin zyrtar me shkrim nga autoritetet shëndetësore e shtetërore.

Pikërisht për këtë arsye, kryeqyteti i Italisë rrezikon të hiqet nga lista e qyteteve që do të presin ndeshjet e Kampionatit Europian, ndaj kreu i Federatës Italiane të Futbollit i është drejtuar me një letër kryeministrit Mario Draghi.

Gravina i shpjegon kryeministrit se është shumë e rëndësishme që të miratohet prezenca e tifozëve në masën 25% në ceremoninë hapëse dhe më pas në ndeshjet e tjera që janë programuar të luhen në “Olimpico”.

I vetëdijshëm për situatën që po kalon vendi nga pandemia Covid-19, Gravina i kërko ndihmë kryeministrit Draghi që të ndërhyjë te autoritetet shëndetësore për të lejuar praninë e publikut, si kusht i panegociueshëm i UEFA-s për të lënë Romën në listën e qyteteve pritëse të Europianit.

Shën Petersburgu, Budapesti, Bakuja, Amsterdami, Bukureshti, Kopenhageni, Gllasgou dhe Londra kanë dhënë miratimin zyrtar për hapjen e stadiumeve në masën 25% të kapacitetit, në të gjithë ndeshjet që do të presin në impiantet përkatëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency