Merkato

Roma shet Patrick Schick, e zëvendëson me sulmuesin e Atleticos së Madridit

Jemi vetëm disa orë larg mbylljes zyrtare të merkatos, që shënon si afat të fundit orën 22:00 të datës 2 shtator dhe Roma po nxiton për të bërë lëvizjet e fundit që do të kompletonin organikën e trajnerit Paulo Fonseca.

Kështu mbrëmjen e djeshme u arrit marrëveshja me Leipzigun për transferimin në Bundesligë të sulmuesit çek Patrick Schick, i cili do të shkojë me formulën e huazimit dy vjeçar me detyrim blerjeje për shifrën e 25 milionë eurove.

I ardhur te Roma në verën e 2017-ës, Schick nuk kishte arritur të shndërrohet titullar te verdhekuqte, duke mos bindur asnjërin prej trajnerëve të shumtë që kanë ndërruar njëri-tjetrin në pankinë gjatë kësaj kohe, ndaj edhe u vendos largimi i tij.

Ndërkohë për të plotësuar numrat, Roma arriti marrëveshjen me sulmuesin kroat të Atleticos së Madridit, Nicola Kalinic, i cili pritet të mbërrijë nesër në kryeqytetin italian, për të kryer vizitat mjekësore dhe firmosur kontratën me verdhekuqtë.

Huazim kundrejt 2.5 milionë eurosh dhe e drejtë blerjeje për 9 milionë euro është formula e transferimit të Kalinic, i cili nuk është grumbulluar nga trajneri Simeone për ndeshjen që madrilenët do të luajnë sot ndaj Eibarit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency