Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Roma synon mesfushorin e Torino-s, edhe Kumbulla në “lojë”

Roma po mendon për merkaton e janarit dhe Mourinho ka kërkuar të përforcojë mesfushën.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Torinos, Sasa Lukic, i cili ka kontratë me torinezët deri në qershorin e vitit 2024 dhe kartoni i tij vlerësohet rreth 15 milionë euro.

Roma ka përgatitur terrenin për këtë lëvizje, pasi klubi ka projektuar edhe një shkëmbim dhe në “lojë” futet edhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla.

Mbrojtësi nuk po gjen hapësira në kryeqytet, pasi në këtë sezon ka luajtur vetëm 4 ndeshje dhe kjo mund të ndikojë te vendimi apo te e ardhmja e 22-vjeçarit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....