Europa League

Roma triumfon ndaj Ajaxit, Arsenal “ngec” në shtëpi, Man. United prek gjysmëfinalet

Roma është skuadra e vetme që po mundohet të ruajë nderin italian në Europë dhe mbrëmjen e sotme mori një fitore me mjaft vlera 1-2 me përmbysje ndaj Ajaxit në “Johan Cruyff Arena” të Amsterdamit.

Verdhekuqtë vuajtën jo pak në këtë takim, pasi në minutën e 24-t panë t’u dëmtohej anësori titullar Spinnazzola, ndërsa më pas ishte Klaassen, që pas një asisti të serbit Tadiç, shënoi duke i dhënë avantazhin Ajaxit.

Në minutën e 53-të serbi Tadiç shpërdoroi një mundësi të artë për të dyfishuar shifrat, pasi humbi një 11-metërsh, që u kthye në burim force për Romën, e cila riktheu baraspeshën vetëm 4 minuta më vonë me kapitenin Lorenzo Pellegrini.

Tre minuta para fundit të lojës ishte mbrojtësi Brazilian Ibanez që shënoi golin e fitores për verdhekuqtë, të cilët tashmë hedhin një hap shumë të rëndësishëm drejt gjysmëfinaleve të Europa Leagues.

Zhgënjen në sfidën e parë çerekfinale Arsenali, që nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Slavias së Pragës. Topçinjtë e Mikel Artetës zhbllokuan sfidën në minutën e 86’ me anë të Nicolas Pepe, por miqtë barazuan në shtesë me Holes, ndërsa kualifikimi është shtyrë për në ndeshjen e kthimit në Çeki.

Me një këmbë në gjysmëfinale është edhe Manchester United, që triumfoi me rezultatin e pastër 0-2 në transfertën ndaj spanjollëve të Granadës. Marcus Rashford në pjesën e parë dhe Bruno Fernandes me penallti afër fundit, ishin autorët e golave për “djajtë e kuq”.

Në sfidën e fundit të mbrëmjes, skuadra e vetme ballkanase në çerekfinale, Dinamo e Zagrebit u mposht me rezultatin minimal 0-1 nga spanjollët e Villareal, falë një goli të Morenos në minutën e 44-t të pjesës së parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency