Kupa e Italise

Romagnoli: Jam lacial, por dua finalen me Milanin

Alessio Romagnoli është rritur te të rinjtë e Romës, por sot zbuloi se që i vogël kishte qenë dhe është akoma një tifoz i ‘zjarrtë’ i Lazios.

Në prag të gjysmëfinales së kthimit mes Lazios dhe Milanit, mbrojtësi ka deklaruar se pavarësisht pasionit për bardhekaltrit, dëshiron të arrijë finalen me kuqezinjtë.

“Jam tifoz i Lazios që i vogël dhe ndjek thuajse çdo ndeshje të tyre. Gjithsesi, nesër dua të fitojmë dhe të shkojmë në finale me Milanin”, u shpreh Romagnoli.

Milani e nisi sezonin me një sërë rezultatesh negative, por duket se 2018-a ka qenë vërtetë e mbarë për kuqezinjtë, që nuk njohin humbje dhe janë rikthyer në garë për një vend në Champions.

“Ky sezon nisi në mënyrë shumë të çuditshme, por tani jemi në rrugën e duhur për të rikuperuar dhe për të mos e çuar dëm sezonin. Gattuso na ka transmetuar shumë grintë dhe na ka rritur besimin në vetvete. Tani futemi në fushë për të fituar dhe jemi të bindur për forcën tonë. Duam të fitojmë një trofe këtë vit, për të mos u quajtur i dështuar”, tha mbrojtësi i Milanit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency