Kupa e Italise

Romagnoli: Jam lacial, por dua finalen me Milanin

Alessio Romagnoli është rritur te të rinjtë e Romës, por sot zbuloi se që i vogël kishte qenë dhe është akoma një tifoz i ‘zjarrtë’ i Lazios.

Në prag të gjysmëfinales së kthimit mes Lazios dhe Milanit, mbrojtësi ka deklaruar se pavarësisht pasionit për bardhekaltrit, dëshiron të arrijë finalen me kuqezinjtë.

“Jam tifoz i Lazios që i vogël dhe ndjek thuajse çdo ndeshje të tyre. Gjithsesi, nesër dua të fitojmë dhe të shkojmë në finale me Milanin”, u shpreh Romagnoli.

Milani e nisi sezonin me një sërë rezultatesh negative, por duket se 2018-a ka qenë vërtetë e mbarë për kuqezinjtë, që nuk njohin humbje dhe janë rikthyer në garë për një vend në Champions.

“Ky sezon nisi në mënyrë shumë të çuditshme, por tani jemi në rrugën e duhur për të rikuperuar dhe për të mos e çuar dëm sezonin. Gattuso na ka transmetuar shumë grintë dhe na ka rritur besimin në vetvete. Tani futemi në fushë për të fituar dhe jemi të bindur për forcën tonë. Duam të fitojmë një trofe këtë vit, për të mos u quajtur i dështuar”, tha mbrojtësi i Milanit.

To Top