Ligue 1

Ronaldinho: Për Messin ka rëndësi vetëm një gjë, Neymar fenomen

Ronaldinho ka një debulesë për Leo Messin. Legjenda braziliane është ndalur te ylli argjentinas në prononcimin e dhënë për Mundo Deportivo, aty ku flet rreth aventurës së “pleshtit” të PSG.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” nuk po shkëlqen në sezonin e parë me skuadrën franceze, por Dinho thekson se rëndësi ka që Messi të ndihet i lumtur.

Kemi biseduar së bashku, u takuam në Paris. Kjo është jeta, por gjëja më e rëndësishme është ta shoh të lumtur”, deklaroi ish-lojtari i Barcelonës, Milanit dhe PSG-së, teksa nuk mungoi një koment për Neymar.

Ai është fenomen, Neymar është idhulli më i madh i popullit brazilian. Nëse do të filloj do të flas për të, do të them vetëm gjëra të mira”.

Nuk mungon as një koment për Ansu Fati, një nga talentet e shumtë të Barcelonës: “Ai nisi të shkruajë historinë e tij, uroj të vazhdojë të bëjë gjëra të bukura në fushë”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency