Futboll

Ronaldinho “sponsorizon” Vinicius: Shumë shpejt, mes “yjeve” të futbollit

Një nga lojtarët më virtuozë në historinë e futbollit, braziliani Ronaldinho, i cili ndodhet në Kolumbi për një ndeshje ekzibicioni midis Independiente Santa Fe dhe Atlético Nacional (do të luajë një pjesë lojë në çdo skuadër) deklaroi se bashkëkombësi i tij, Vinicius Junior, shumë shpejt do të rreshtohet mes emrave më të rëndësishëm të futbollit.

“Ai tashmë është (Vinicius) në një nga klubet më të mira në botë. Mendoj se së shpejti ai do të rreshtohet mes më të mirëve.”

Kampioni i botës me Brazilin në vitin 2002, beson se “Seleçao” po përmirësohet shumë dhe se në një të ardhme të afërt do të fitojë trofe të rëndësishëm.

Ronaldinho, duke folur për futbollin kolumbian tha se është admirues i emrave të tillë si: René Higuita, Carlos “El Pibe” Valderrama, Freddy Rincón dhe Faustino Asprilla.

Ai shfrytëzoi rastin të fliste edhe për Lionel Messin, ish-shokun e tij të skuadrës, kur ishte pjesë e Barcelonës. Ronaldinho nuk harroi të përmendte faktin se ishte ai që asistoi Messin për golin e parë me fanellën e skuadrës katalane.

“Mendoj se është shumë e rëndësishme që çdo ekip të ketë një lojtar që ka këtë karakteristikë, në mënyrë që sulmuesit të mund të marrin topa e të shënojnë”, – tha 39-vjeçari.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency