Serie A

Ronaldo 34 vjeç, ja dedikimi i Juventusit për “yllin” portugez

Teksa Juventusi fryn qirinjtë për 34-vjetorin e “yllit” të tij, portugezit Cristiano Ronaldo, për Allegrin vijnë lajme të mira tashmë që afron sfida e Championsit ndaj Atletico Madridit, e caktuar për në 20 shkurt. Në veçanti, sa i takon repartit të mbrojtjes. Mungesat e Bonuccit dhe Chiellinit rezultuan vendimtare, duke ndikuar negativisht, ndryshe nga prania e sulmuesit fenomenal Ronaldo. Nëse CR7 me golat e tij rezultoi vendimtar ndaj Parmës, pikërisht kundër emilianëve u vu re edhe më shumë se sa e ndjeshme është mungesa e mbrojtësve qendrorë, të cilët ishin të dëmtuar.

Në këtë mënyrë, lajmet e mira nga infermieria i japin një shtysë të madhe Allegrit, duke qenë se prania e Chiellinit për sfidën e Championsit mendohet e sigurt. Edhe Bonucci është duke punuar për të qenë i gatshëm nën urdhrat e Allegrit për sfidën ndaj “Los Colchoneros”.
Gjithsesi, duke iu rikthyer sulmit të bardhezinjve, klubi torinez ka arsye për të festuar, pasi “guri i çmuar” i organikës së tyre, Cristiano Ronaldo, vjen në 34-vjetorin e lindjes së tij më në formë se kurrë. Dedikimi i klubit torinez për këtë sulmues të jashtëzakonshëm përmbledh më së miri urimet e të gjithë dashamirësve të futbollit.

“Një ditëlindje që e festojmë të gjithë bashkë, ku akoma kemi para syve sekuencat e atyre dy golave, dy perlave që ky lojtar fenomenal shënoi të shtunën ndaj Parmës. Një dygolësh që e ngjit në podin e golashënuesve më të mirë të Serisë A dhe e gjitha kjo vetëm në sezonin e tij të parë në kampionatin italian. Vlen të theksojmë dy statistika nga një mori e gjatë e tyre: CR7 u ka shënuar 13 nga 19 ekipeve më të cilat është sfiduar dhe ka shënuar 6 herë në 5 garat e fundit të Serisë A. Për të mos folur më pas për golin e shënuar me kokë, që i dhuroi Juventusit trofenë e parë sezonal në Jeddeh, në Superkupën e Italisë. Cristiano do të jetë përgjithnjë Cristiano, nuk ka mbiemër që e përshkruan atë. Ai ka hyrë në histori duke shënuar me gërma të arta emrin e tij. Gjithçka, që mund të bëjmë është tributi ynë si klub bashkë më gjithë tifozët bardhezinj, një “standing ovation” duke i uruar edhe 100 vjeç!”

https://www.facebook.com/Juventusfcita/videos/528547024297836/?t=2

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency