Futboll

Ronaldo e Georgina me “zemër të artë”, paguajnë për kurimin e një 7-vjeçari

Cristiano Ronaldo nuk është vetëm një futbollist i talentuar, por edhe një njeri me zemër të madhe, pasi së fundi i është përgjigjur apelit të një familjeje portugeze, për të paguar shpenzimet e disa operacioneve për djalin e tyre.

Bëhet fjalë për Tomasin 7-vjeçar, i cili vuan nga neuroblastoma, një lloj tumori që ka origjinën nga qelizat e sistemit nervor simpatik dhe për të provuar kurimin, nevojitej një shumë mjaft e madhe parash.

Prindërit e Tomas bënë përpjekje të shumta për të siguruar këtë shumë, deri në momentin që apeli shkoi te CR7, i cili bashkë me të shoqen Georgina Rodriguez, vendosi të paguajë të gjithë shifrën që duhet për kurimin e djaloshit portugez.

Lajmin e bëri të ditur motra e Georginës, Ivana Rodriguez, e cila në një status në rrjetet sociale zbuloi se tashmë Tomasi 7-vjeçar ka shkuar në Barcelonë, ku do t’u nënshtrohet një sërë ekzaminimesh, para se të vendoset edhe mënyra e ndërhyrjes.

“Tomas është tashmë në udhëtim për në Barcelonë, ku do t’u nënshtrohet disa ekzaminimeve dhe do të fillojë kurën për trajtimin e kancerit në spitalin Vall d’Hebron”. Faleminderit Georgina dhe Cristiano për ndihmën tuaj, solidaritetin dhe zemrën e madhe. Faleminderit shumë për përkrahjen që i mundësuat Tomasit”, shkroi Ivana në Instagram.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency