Futboll

Ronaldo e Higuain nuk mjaftojnë, Juventus mposhtet nga Tottenham

Juventusi i Maurizio Sarrit ka debutuar me humbje në International Champions Cup, pasi u mposht me rezultatin 3-2 nga Tottenhami, në sfidën e zhvilluar në Singapor.

Me Ronaldon e Buffon titullarë, brdhezinjtë vuajtën jo pak në pjesën e parë, teksa anglezët kaluan në avantazh në minutën e 30’, me anë të sulmuesit argjentinas Eric Lamela.

Në fillim të pjesës së dytë Sarri hodhi në fushë Higuain e Rabiot, ndërsa ishte pikërisht argjentinasi që barazoi në minutën e 56 dhe Cristiano Ronaldo kaloi bardhezinjtë në avantazh në minutën e 60’.

Megjithatë avantazhi i juventinëve zgjati vetëm 5 minuta, pasi braziliani Lucas riktheu baraspeshën, ndërsa në minutat shtesë, ishte kapiteni i anglezëve Harry Kane, ai që shënoi dhe i dha fitoren Tottenhamit.

Në këtë takim debutoi edhe anglezi De Ligt, i cili u aktivizua në minutën e 64-t në vendin e Leëonardo Bonuccit. Takimi i radhës i bardhezinjve do të jetë të mërkurën në mbrëmje, përballë Interit në Nanjing.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency