Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldo “fenomeni” zbulon lojtarët më të mirë ndonjëherë, lë jashtë CR7 dhe Zidane

Ronaldo “fenomeni” ka treguar se cilët janë futbollistët më të mirë që ka njohur histori sipas tij.

Në listën e brazilianit vihet re mungesa e dy emrave të mëdhenj të botës së futbollit, e CR7 dhe e Zinedine Zidanes.

“Unë mendoj se ka një grup shumë, shumë të veçantë, i cili përfshin Maradona, Messi, Cruyff, Beckenbauer, Pele, Van Basten dhe Ronaldinho. Do të përfshija edhe veten time, njerëzit më quajnë Ronaldo ‘origjinal’. Nuk jam vetëm unë dhe të tjerët do të vijnë më mirë se unë. Bëra atë që munda, maksimumin”-deklaroi “fenomeni” në një intervistë për mediet angleze.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...