Champions League

Ronaldo gol dhe rekord, Young Boys “përmbys” Man. United

Pas dopietës në kampionati ndaj Southamptonit, Cristiano Ronaldo vuri firmën edhe në golin e parë sezonal të Manchester United në këtë sezon të Ligës së Kampionëve, pasi gjeti rrjetën që në minutën e 13’ të ndeshjes ndaj Young Boys.

Sulmuesi portugez shënoi pas një asisti të fantazistit Bruno Fernandes, ndërsa më pas ishte Wan-Bissaka që la “djajtë e kuq” me 10 futbollistë në minutën e 33-të dhe kaq mjaftoi që zviceranët të shënonin dy herë në pjesën e dytë dhe të realizonin përmbysjen e madhe.

Me golin e shënuar ndaj Young Boys, Ronaldo shton një tjetër rekord në karrierën e tij, pasi çon në 36 numrin e skuadrave që u ka shënuar në Ligën e Kampionëve, duke barazuar Lionel Messin.

Plot 4 penallti në Andaluzi, në sfidën mes Sevillas vendase dhe Salzburgut, por në fund vetëm dy gola të shënuar dhe dy skuadrat ndanë nga një pikë falë barazimit 1-1.

Tre penallti fituan austriakët në pjesën e parë, por kthyen në gol vetëm njërën prej tyre, ndërsa më pas arbitri akordoi penallti edhe për Sevillan, që barazoi me anë të Rakitic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency