Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldo grumbullohet për sfidën me Man.United

Në mënyrë surprizë Cristiano Ronaldo përfshihet në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Reali i Madridit Zinedine Zidane për finalen e Superkupës së Europës. Këtë të Mërkurë në Shkup Los Blancos do të sfidojnë Manchester United, por edhe pse ka vetëm pak ditë që ka nisur stërvitjen ylli portugez është në formë të mirë fizike dhe do të udhëtojë drejt Maqedonisë me pjesën tjetër të skuadrës.

Mbetet për tu parë nëse Zidane do ti japë disa minuta Ronaldos në sfidën ndaj ish skuadrës së tij. Pjesë e të grumbulluarve janë edhe blerjet e reja, Theo Hernandez, Marcos Llorente e Dani Ceballos.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...