Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldo: Kam vuajtur për vite me radhë nga depresioni, edhe sot bëj terapi

Ronaldo “fenomeni” ka zbuluar detaje të reja nga jeta e tij, për të cilat nuk kishte folur asnjëherë deri në këto momente.

Në një intervistë për “DAZN”, legjenda e Brazilit rrëfeu se ka vuajtur nga depresioni për disa vite, madje thekson se edhe sot vazhdon të bëjë terapi.

“Sot po bëj terapi. Kanë kaluar dy vjet e gjysmë që kur kam filluar dhe tani e kuptoj shumë më mirë atë që ndjeja më parë. Duke parë prapa, kuptoj se kemi qenë të ekspozuar ndaj një stresi shumë të fortë mendor, për më tepër pa asnjë përgatitje. Sot, në epokën e internetit, futbollistët janë shumë më të përgatitur nga ky këndvështrim, vizitohen, marrin kujdesin e nevojshëm. Në atë kohë nuk ishin të gjitha kët mundësi  dhe stresi mund të shënonte pjesën tjetër të jetës suaj”-tha Ronaldo.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...