Connect with us

Hi, what are you looking for?

Fun

Ronaldo kampion absuolut, qenia e parë njerëzore me 400 milionë ndjekës në Instagram

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, është personi më i ndjekur në Instagram dhe i pari që ka kaluar 400 milionë fansa. “Ylli” portugez, i cili sapo ka mbushur 37 vjeç, u bë më i ndjekuri në Instagram kur në shtator 2021 arriti 237 milionë ndjekës. Në vetëm gjashtë muaj, Cristiano Ronaldo ka shtuar 163 milionë ndjekës në Instagram.

Në historinë e tij në Instagram, ish-lojtari i Real Madridit ka 3242 postime me një mesatare prej 10 milionë “like” në secilin prej tyre dhe ndjek vetëm 500 persona.

Lioel Messi, rivali i madh i CR7 në fushën e blertë ka plot 307 milionë ndjekës në Instagram dhe renditet në vendin e tretë, pasi mes dy “yjeve” të futbollit, që kanë fituar në total 12 topa të artë, qëndron Kylie Jenner me 309 milionë ndjekës.

Cila është llogaria më e ndjekur në Instagram?

Llogaria më e ndjekur në Instagram është… e vetë rrjetit social Instagram, që numëron më shumë se 469 milionë “followers”.

https://www.instagram.com/p/CZnOsSxgqoO/

Kylie Jenner (309 millones)

https://www.instagram.com/p/CZpyBtSMHXt/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f186feef-9c21-4eac-8041-7cffa1092485

 

https://www.instagram.com/p/CYjdNbTLq9A/?utm_source=ig_embed&ig_rid=848db3a5-4432-4dd0-ad47-7e5f7b2df55e

https://www.instagram.com/reel/CZoDdUWFHAJ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f7f82305-778f-47dd-a3c2-edfe7e0c733chttps://www.instagram.com/p/CX9apWxPeR8/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ef76e9b1-c9d0-4a4d-86c5-062589036170

https://www.instagram.com/p/CX9apWxPeR8/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ef76e9b1-c9d0-4a4d-86c5-062589036170

https://www.instagram.com/p/CZc4U37vtB1/?utm_source=ig_embed&ig_rid=5a3395c2-f470-419e-837c-007075b736aa

https://www.instagram.com/p/CZa9tdWre1u/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c54f58c7-3358-4547-8e23-d44f0990c5ca

 

https://www.instagram.com/p/CXe5UFBPXOg/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b9f96f9a-4ba8-4605-94c7-7502be46e7e9

https://www.instagram.com/p/CZaitPlPeTd/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0cba63ff-ec9b-4c83-9028-c885c1327ad3

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...