Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldo me trajner të ri, Al Nassr zgjedhje me strategji

Cristiano Ronaldo ka një trajner të ri. Luis Castro, bashkatdhetari i CR7, ka pranuar ofertën e Al-Nassr dhe do të largohet nga pankina e Botafogos për t’u transferuar në Arabi.

Nuk është hera e parë për Castron që drejton në Arabi, duke pasur parasysh se në sezonin 2021/22 ka drejtuar Al-Duhail.

Ish-trajneri i Portos dhe Shakhtar Donetskut ishte larguar në mars të vitit 2022 nga Al-Duhail, për të marrë Botafogon, që mban vendin e parë në elitën e futbollit brazilian me 10 fitore dhe vetëm dy humbje.

Lexo edhe:

Ka të ngjarë që kombësia portugeze të ketë ndikuar në zgjedhjen e Castros, ndoshta për të shfrytëzuar edhe më mirë Cristiano Ronaldon dhe për të fituar diçka pasi sezoni i parë në Arabi u mbyll pa tituj.

 

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...