Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Ronaldo “ngushëllohet” me rrjetet sociale, këta janë 10 futbollistët me më shumë ndjekës

Ndoshta një nga ndryshimet më të mëdha midis futbollit në vitet e para të këtij shekulli dhe tani është ndikimi i mediave sociale.

Platformave e ndryshme të medieve sociale si Facebook, Twitter, Instagram dhe TikTok, u ka krijuar mundësin fansave në dekadën e fundit që të kenë “akses” të drejtpërdrejtë për të qenë sa më afër lojtarëve të tyre të preferuar.

Mediet sociale kanë pasur ndikimin e tyre te lojtarët, pasi ata janë gjithmonë aktiv për të treguar pothuajse gjithçka nga jetesa e tyre dhe popullariteti është rritur ndjeshëm, duke krijuar në një mënyrë një “mini-kampionat”.

Kur flasim për këtë temë, Cristiano Ronaldo është “numri një”, një formë ngushëllimi për momentin, pas zhurmës së krijuar në merkato. Pas portugezit renditet rivali i përjetshëm Leo Messi, ndërsa podiumi plotësohet nga braziliani Neymar.

Ja lista e plotë e 10-të lojtarëve me më shumë fansa në mediat sociale:

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...