Serie A

Ronaldo shënon dhe shërben, Juve mposht Sassuolon dhe “vret” garën për titull

Juventusi fiton 0-3 në fushën e Sassuolos, shkon +11 pikë nga Napoli dhe praktikisht nuk gjen rivalë për titullin e Serisë, trofe që e ka fituar në 7 sezonit e fundit.

Sami Khedira në pjesën e parë dhe Ronaldi e Emre Can të dytën ishin autorët e golave të bardhezinjve, që si gjithmonë nuk i lanë asgjë rastësisë, duke mos e vënë në asnjë moment në diskutim suksesin.

Khedira, i gjendur në kohën dhe vendin e duhur përfitoi nga topi i kthyer nga portieri (goditi Ronaldo), duke i thyer vendasit që në minutën e 23-të.

Një krosim i saktë nga këndi i Miralem Pjanicit gjeti kokën e CR7 në zonë, me topin që përfundoi në rrjetë.

3 minuta para fundit, portugezi ftoi në aksion Emre Can, që prirët me portën e detyroi Consiglin ta nxirte topin për herë të tretë nga rrjeta.

Rezultatet:

Bologna – Genoa 1 – 1

Atalanta – Spal     2-1

Sampdoria – Frosinone       0-1

Torino – Udinese  1-0

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency