Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldo shënon golin e 14-të në Arabi, shtyn festën e titullit të Al Ittihad

Cristiano Ronaldo shënon golin e 14-të në Ligën profesionale të Arabisë Saudite në fitoren me përmbysje 3-2 të Al Nassr përballë Al Shaban, në kuadër të javës së 28-të të këtij kompeticioni.

Al Nassr pësoi dy gola në pjesën e parë nga i njëjti autor, Guanca, ndërsa mes finalizimeve të tij shënoi Talisca për vendësit.

Gjatë fraksionit të dytë barazoi rezultatin Ghareb (51’), për të ardhur më pas te goli i CR7 (59′) me një goditje të bukur nga jashtë zonës, që kompletoi përmbysjen e madhe.

Fitorja e Al Nassr shtyu festën e titullit për Al Ittihad, që fitoi 1-0 ndaj Al Batin me golin e Romarinhos. Diferenca mes Al Ittihad dhe Al Nassr mbetet tri pikë, por kundërshtarët e Ronaldos, përveçse tri pikë epërsi, kanë avantazh edhe rezultatet në ndeshjet direkte.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...