Serie A

Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit

Me Cristiano Ronaldon në fushë, për Juventusin gjithçka është më e thjeshtë. Falë dy golave të CR7, të shënuar në fundin e pjesës së parë, “Zonja e Vjetër” bëri detyrën ndaj Cagliarit në “Allianz Stadium” e tashmë i bën presion Milanit në krye të renditjes.

Cagliari po u rezistonte më së miri sulmueve të bardhezinjve, por në minutën e 38-të, Ronaldo i krijoi mundësi vetes për të goditur brenda zonës, duke mos i dhënë asnjë mundësi reagimi portierit Cragno. Vetëm katër minutave më vonë shënoi të dytin me një gjysmë akrobaci, duke i vrarë përfundimisht shpresat e ishullorëve për të marrë rezultat pozitiv në këtë transfertë.

Në pjesën e dytë Demiral goditi traversën, ndërsa Alvaro Morata dhe Bernardeschi iu afruan ndjeshëm golit, por nuk patën shënjestër ne duhur.

Cagliari mundi të dërgonte topin në rrjetë në minutën e 69-të, por goli u anulua për pozicion jashtë loje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency