Serie A

Ronaldo u kushton shtrenjtë edhe tifozëve të Juventusit

Mbërritja e Cristiano Ronaldos te Juventusi ishte një lajm mjaft i mirë jo vetëm për klubin bardhezi, por për të gjithë kampionatin italian, që prej vitesh kishte humbur shkëlqimin dhe vëmendjen e dikurshme.

Me yllin portugez, vëmendja ndaj Serisë A është më e madhe, ndërsa përveç Juventusit, që ka shitur të gjithë abonimet e vendosura në dispozicion, edhe klubet e tjera kanë përfituar ndjeshëm nga ky transferim.

Kjo pasi në çdo stadium ku kanë luajtur bardhezinjtë, klubet pritëse kanë shitur të gjitha biletat në dispozicion, teksa kanë aplikuar edhe çmime ekstra, për të rritur përfitimet.

Por Cristiano duket se po u kushton shtrenjtë edhe tifozëve të Juventusit, të cilët këtë vit blenë më shtrenjtë abonetë për në “Allianz Stadium”, ndërsa edhe çmimet e biletave në treg janë rritur.

Tifozët bardhezi këtë sezon po paguajnë më shtrenjtë edhe biletat kur Juventusi luan në transfertë, dhe e gjitha kjo vjen nga efekti i pranisë së yllit portugez.

Kështu në ndeshjen Milan-Juventus, e programuar për t’u luajtur në “San Siro” në Nëntor, çmimi i biletës në sektorin e rezervuar për tifozërinë bardhezi, ka shkuar 75 euro, të paktën 20 euro më i shtrenjtë sesa në vitet paraardhëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency