La Liga

Ronaldo udhëheq Realin drejt fitores, Valencia ‘djeg’ Sevillan

Cristiano Ronaldo merr për dore Realin e Madridit drejt një tjetër fitoreje, e treta radhazi në të gjitha kompeticionet dhe e dyta në La Liga në shenjën e yllit portugez. Është një moment i artë ky për CR7-ën që pas atij ndaj Getafes realizoi një tjetër dygolësh ndaj Eibarit duke i dhënë fitoren 2-1 skuadrës së Zidane në transfertën baske të “Ipurua”.

Ishte një ndeshje e vështirë për Los Blancos që në fund falë klasit të Ronaldos morën një fitore me shumë vlera nëpërmjet së cilës blinduan në një farë mënyre vendin e 3-të në Primera Division. Ronaldo zhbllokoi shifrat në minutën e 34-të me një goditje të bukur pas asistit të Modriç, por vendasit nuk e humbën entuziazmin dhe në minutën e 50-të barazuan shifrat me qendërmbrojtësin Ramis.

Për t’i dhënë tre pikët Realit mendoi sërish ai shpëtimtari i skuadrës merengues në momentet më të vështira pikërisht Cristiano Ronaldo i cili në minutën e 84-t shfrytëzoi krosimin e Carvajal dhe me kokë mposhti për herë të dytë në këtë sfidë portierin e Eibarit, Dmitroviç. Me këtë dygolësh Ronaldo u ngjit në kuotën e 18 finalizimeve në La Liga, 6 më pak se Messi dhe kur mbeten edhe 10 javë për t’u luajtur portugezi ka shanse për të fituar Këpucën e Artë.

Edhe Valencia mund të thuhet se ka siguruar tashmë një vend në zonën Champions, pasi në sfidën direkte me Sevillan, ka fituar me rezultatin 0-2, duke e çuar në 11 pikë distancën nga andaluzianët. Skuadra e Marcelinos shënoi nga një gol në çdo pjesë, ku në të dy rastet asistoi Kondogbia dhe shënoi Rodrigo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency