Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldos i heqin privilegjet te Portugalia, shkarkohet shoqëruesi i përhershëm

Ronaldos i heqin privilegjet te Portugalia
Ronaldos i heqin privilegjet te Portugalia

Ronaldos i heqin privilegjet te Portugalia. Trajneri Roberto Martinez e cilësoi ende të rëndësishëm dhe grumbulloi Cristiano Ronaldon për debutimin e tij në stolin e Portugalisë, megjithatë duket se për yllin luzitan ka nisur një erë e re edhe në kombëtare.

Pavarësisht peshës së tij në dhomat e zhveshjes, Federata Portugeze ka vendosur t’i heqë privilegjet, pasi ka larguar nga grupi përgatitësin atletik të CR7-ës, Ricardo Regufe.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Ky i fundit ka një jetë përkrah Ronaldos, duke u kujdesur për gjendjen e tij atletike, megjithatë nga ky grumbullim, nuk do të ketë më mundësi të bëjë punën e tij brenda stafit të kombëtares portugeze.

Shkak është bërë një konfrontim i Regufe me pjesëtarë të tjerë të stafit, në Botërorin e Katarit dhe Federata ka vendosur të marrë menjëherë masa.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...