Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ronaldos nuk i ulet dënimi, portugezi shfryn në rrjetet sociale

Cristiano Ronaldo humbet përfundimisht 4 javët e para të La Ligas. Gjykata sportive në Spanjë hodhi poshtë kërkesën e Realit të Madridit për uljen e dënimit të yllit portugez duke lënë në fuqi vendimin e komisionit të Disiplinës që e dënoi Ronaldon me 5 ndeshje skualifikim. CR7-ta u ndëshkua me karton të kuq në duelin e parë të Superkupës së Spanjës mes Los Blancos dhe Barcelonës, portugezi nuk e priti aspak mirë vendimin e gjyqtarit Bengoextea, duke e shtyrë këtë të fundit pasi i nxorri kartonin e dytë të verdhë për simulim. Për këtë gjest Cristiano u dënua me 5 ndeshje skualifikim, por në shtëpinë e Realit prisnin shumë që gjykata sportive të merrte parasysh kërkesën e klubit merengues dhe tia ulte dënimin yllit portugez.

Megjithatë gjithcka është lënë në fuqi edhe nga ky komision juridik dhe Ronaldo pasi humbi sfidën e kthimit ndaj Barcelonës në Superkupën e Spanjës dhe ndeshjen e parë në kampionat ndaj Deportivo La Corunas do të mungojë edhe 3 ndeshjet e rradhës që do të ketë Reali në La Liga, respektivisht ndaj Valencias, Levantes e Real Sociedadit. 4-herë fituesi i Topit të Artë nuk e priti aspak mirë vendimin e gjykatës sportive në Spanjë, pasi në profilin e tij në Instagram, postoi një foto të tijën me një koment vërtet domethënës. “Një vendim i pakuptueshëm, por padrejtësitë kurrë nuk do të më shkatërrojnë dhe si gjithmonë unë do të kthehem më i fortë, shkruan Cristiano në Instagram duke shprehur të gjithë mllefin e tij për një skualifikim që sipas 32-vjecarit është i padrejtë.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...