Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rooney, në ndihmë të personave me aftësi të kufizuara

Futbolli i klubeve ia la vendin këtë fundjavë impenjimit të kombëtareve dhe ky fakt është shfrytëzuar nga shumë futbollistë për të kaluar më shumë kohë me familjet e tyre, por jo nga Wayne Rooney.

Ish-sulmuesi i Manchester United, tashmë pjesë e Evertonit, është fotografuar pranë një komuniteti të të rriturve me aftësi të kufizuara, si pasojë e dënimit me 100 orë punë të detyrueshme për shërbimet sociale, pasi u kap duke ngarë makinën në gjendje të dehur.

Roonay mësohet se është paraqitur në qendrën Prestbury, që ndodhet jo shumë larg rezidencës së tij, në orën 9 të mëngjesit të së premtes. 32-vjecari u ka ardhur në ndihmë personave me aftësi të kufizuara, duke u mësuar se të mirëmbajnë ambientin. Wayne është shprehur se ndihet shumë mirë që po u vjen në ndihmë njerëzve në nevojë. Të njëjtin dënim ka marrë edhe Carlos Tevez vite më parë, kur ishte pjesë e Manchester United.

 

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...