Formula 1

Rosberg mbështet Vettel: Psikologjikisht është më i fortë se Hamilton

Një gjerman që mbështet një tjetër. Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton ishin shok skuadre te Mercedes por raporti mes të dyve nuk ka qenë asnjëherë nga më të mirët. Sezonin e kaluar piloti me origjinë finlandeze i rrëmbeu titullin kampion anglezit dhe më pas i shokoi të gjithë fansat me vendimin e tij për t’u tërhequr nga Formula 1. Tashmë Nico Rosberg në rolin e opinionistit ka dalë në krah të bashkëkombasit të tij Sebastian Vettel, duke nënvizuar se gara për titull është ende e hapur edhe pse me diferencën që ka ndaj Vettel, Hamilton këtë fundjavë në Austin mund të shpallet zyrtarisht kampion bote për herë të 4-t në karrierë. “ Nga ana mentale mendoj se Vettel është më i fortë se Hamilton, por në këtë periudhë gjërat po shkojnë shumë keq për të, gjithsesi në një sport si Formula 1 gjithçka mund të ndryshojë në kohë rekord dhe gara për titull nuk ka përfunduar ende”, deklaroi Nico Rosberg.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency