Formula 1

Rosberg vë bast për Hamilton: Do të triumfojë edhe këtë sezon

Nico Rosberg nuk ka dyshime se kush do të jetë kampioni i botës në Formula 1 për sezonin e ardhshëm, madje ish piloti gjerman mendon se pavarësisht ndryshimeve në rregullore, fushata e Lewis Hamilton për titullin do të jetë e suksesshme.

Dy protagonistët kanë patur vërtet shkëndija në pistë kur ishin në të njëjtën skuadër, por Rosberg mendon se britaniku ka vërtet ambicien dhe talentin për të prerë finishin i pari në garën e pikëve.

Lewis Hamilton fitoi 8 nga 11 ndalesat e fundit të Botërorit të kaluar, duke marrë fronin për herë të pestë vitin e kaluar. Kështu ai barazoi legjendën Huan Manuel Fanxjio dhe iu afrua më shumë një emri që ka shkruar historinë si Michael Schumacher.

“Lewis është favoriti absolut sërish, pasi ai po drejton në mënyrë të pabesueshme kohët e fundit dhe për më tepër skuadra e tij po bën një punë të jashtëzakonshme. Ai është një nga pilotët më të suksesshëm në të gjithë historinë e Formula 1 dhe të gjitha bastet janë në favor të tij. Leclerk dhe Verstappen do të jenë surpriza të mëdha gjithashtu këtë sezon në Formula 1”, tha Nico Rosberg.

Këtë sezon ka patur disa ndryshime teknike me pjesën aerodinamike në makina, diçka për të cilën drejtuesit e Formula 1 shpresojnë se do të ulë hendekun e kohës mes ekipeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency