Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Roshi: Ndeshje pozitive, sa keq që nuk fituam! Skema e preferuar? Të gjithë e dinë…

Odise Roshi e quan pozitiv lojën e Shqipërisë në barazim 0-0 në miqësoren e luajtur ndaj Gjeorgjisë në “Air Albania”. 30-vjeçari u ndal edhe te skema taktike në prononcimin për Supersport, duke treguar se ku ndihet më mirë.

Ishte një ndeshje shumë e mirë, e dominuam lojën, por Gjeorgjia ka ekip të fortë, ata janë agresivë dhe të fortë fizikisht. Kishim shumë raste, ishte një atmosferë e bukur, të gjithë donim fitore. Jemi të mërzitur.

Skema? Të gjithë e dinë që unë përshtatem më mirë me 4-4-2 ose 4-3-3, por do të jap maksimumin në çdo skemë. Ishte një ndeshje pozitive. Ne duhet t’i besojmë trajnerit.

Sot u provuan disa lojtarë, Asllani bëri një paraqitje të mirë, njësoj si Çekiçi dhe Ramadani. Skemën e vendos trajneri, pothuajse gjithmonë kemi luajtur me skemën 3-5-2”, deklaroi anësori i djathtë.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...