Futboll

Roshi protagonist, gol dhe të kuq në miqësore

Odise Roshi po vijon përgatitjet dimërore me skuadrën e tij Akhmat Grozny, në prag të rifillimit të kampionatit rus. Mesfushori fierak i kombëtares shqiptare, u bë protagonist në miqësoren që çeçenët zhvilluan paraditen e sotme ndaj hungarezëve të Honvedit, që përfundoi në barazim 1-1.

Roshi shënoi golin e avantazhit për të tijtë, në minutën e 32-të të pjesës së parë, ndërsa në të 62-tën, u përfshi në një sherr me sulmuesin italian Lanzafame, duke u përjashtuar me të kuq nga arbitri I ndeshjes.

To Top