Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Rossi e Nainggolan nuk mjaftojnë, klubi i njohur bie në Serinë C

Rossi e Nainggolan nuk mjaftojnë
Rossi e Nainggolan nuk mjaftojnë

Krahas Beneventos, edhe Spali ra matematikisht në Serinë C këtë të shtunë, teksa u mposht në javën e parafundit nga Parma në shtëpi me rezultatin minimal 0-1.

Edhe firma me një mesfushor si Radja Nainggolan në fillim të vitit, nuk e ndihmoi Spalin të mbijetojë në Serinë B, teksa tifozët reaguan ashpër në përfundim të sfidës me Parmën.

Lexo edhe:

Ata hodhën tymuese dhe një lumë sharjesh ndaj skuadrës, që investoi në emra si De Rossi e Oddo për pankinën, por edhe Nainggolan e Rossi në fushë, megjithatë sërish nuk mbijetoi dot në Serinë B.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...