MotoGP

Rossi, homazhe Simoncellit në Sepang (Foto)

Gara e Sepangut, zhvilluar këtë fundjavë, ka qenë disi emocionuese për Valentino Rossin. Piloti kampion i Moto GP-së, ka zhvilluar homazhe, në vendin ku humbi jetën piloti tjetër italian, Marco Simoncelli, në vitin 2011.

Rossi ka publikuar një foto në kthesën e 11 të pistës, teksa bën homazhe mbi pllakatën e vendosur në nder t ëish kolegut dhe rivalit të tij.

“Përshëndetje mik, je gjithmonë në zemrat tona”, ishte diçitura që shoqëronte foton e Rossit, postuar në Twitter.

Marco Simoncelli humbi jetën më 2011-ën, në Çmimin e Madh të Sepangut, në Malajzi, pikërisht në kthesën e 11 të pistës, në xhiron e 2-të të garës.

Homazhi i Rossit

Aksidenti me pasojë vdekjen, i Simoncellit

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency