Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Roza Haxhiu”, gati në fillim te tetorit

Stadiumi “Roza Haxhiu” i qytetit të Lushnjës, shumë shpejt do t’u bashkohet impianteve shqiptare me infrastrukturë cilësore, cka ndikon në rritjen e nivelit të lojës në ndeshjet të Kategorisë Superiore. Punimet në këtë stadium, po vazhdojnë me ritme të kënaqshme, ndërsa dyert për tifozët mendohet të hapen në fillim të tetorit.

Pas instalimit të barit natyral, punimet vazhdojnë kryesisht në tribunat e stadiumit dhe në ambientet e brendshme.

FSHF ka investuar në furnizimin dhe vebdosjen e tapetit me bar natyral me një vlerë rreth 50 mijë euro, ndërsa bashkia e qytetit të Lushnjes po investon në përmirësimin e infrastrukturës së stadiumit, për të arritur standartet e kërkuara për Kategorinë Superiore.

Një lajm shumë i mirë ky për skuadrën e sapongjitur në elitën e futbollit shqiptar, pasi nga ndeshjet brenda të kampionatit Lushnja nuk do të zhvillojë në Roza Haxhiu vetëm tre takime, premierën me Vllazninë, sfidën e javës së tretë me Kamzën dhe përplasjen e javës së 5-të me Kukësin. Nëse gjithcka shkon sipas parashikmeve formacioni i Banos do të mund ta ndjejë mbështetjen maksimale të tifozëve vendas në javën e 7-të me Lacin.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...