Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rrahmani: Emocion i madh të kthehesh në stadiumin ku festuam titullin

Pak minuta para fillimit të ndeshjes së Napolit kundër Udineses, në mikrofonat e DAZN u paraqit edhe mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani, i cili foli për emocionet që i jep stadiumi në Friuli, ku napolitanët u shpallën matematikisht kampionë të Italisë në fund të sezonit të kaluar:

“Ishte një emocion i madh, të cilin e patëm të gjithë. Ishte një emocion i pashpjegueshëm, ndodhi për herë të parë për shumë prej nesh. Është gëzim i madh të kthehesh këtu”.

Lexo edhe:

Mbrojtësi “dardan” thekson se në këto javë të fundit Napoli duhet të rikuperojë diçka mungesa e rezultateve gjatë sezoni.

“Ka qenë një javë ndryshe nga të tjerat. Nuk ka qenë aspak një sezon i lehtë, duhet të kompensojmë dhe vendosi gjërat në rregull.”

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...